rozana_slider

Wioska Różana Wilkowice

Wilkowice to wieś folklorem malowana! Wilkowice leżą na pograniczu Księstwa Łowickiego, którego kultura ludowa jest bardzo charakterystyczna i przejawia się w wyjątkowo barwnych strojach, twórczości, tradycji i obrzędach ludowych. I to właśnie charakterystyczny dla Wilkowice motyw róży pojawia się na strojach mieszkańców. U nas zobaczycie jak to kiedyś wesele w Wilkowicach wyglądało i razem z parą młodą się pobawcie! Na pierzawkę też Was zapraszamy!

Kwiatkowa Zagroda

Zagroda Kwiatkowa Janiny Kwiatkowskiej Jto zagroda tematyczna, która znajduje się w Wilkowicach – Wiosce Różanej. Zagroda Kwiatkowa powstała przede wszystkim z myślą o dzieciach, ale starsi również znajdą tu  coś dla siebie. Jest to zagroda rolnicza, której celem jest przede wszystkim edukacja w zakresie dziedzictwa wsi i kultury wiejskiej. Zajęcia w Zagrodzie Kwiatkowej prowadzi gospodyni ubrana w strój ludowy. Zapraszamy na warsztaty bibułkarskie, zajęcia z programem edukacyjnym i degustację potraw Wioski Różanej.

Oferta

 • Zapraszamy osoby indywidualne, rodziny, uczniów, znajomych (około 20 osób)
 • Warsztaty bibułkarskie
 • Programy:
  „Jak to z jajkiem było” – program skierowany jest dla najmłodszych w oparciu o własny przydomowy chów kur.
  ,,Kod kreskowy wsi” program skierowany jest do wszystkich, którzy zainteresowani są regionalnym strojem ludowym ,,wilkoskim" oraz ilością i szerokością pasków na łowickim stroju ludowym, bo właśnie w takim stroju  prowadzi zajęcia gospodyni Zagrody Kwiatkowej.
 • Impreza animacyjna „Wesele w Wilkowicach”
 • Impreza animacyjna „Pierzawka”
 • Możliwość degustacji potraw Wioski Różanej
 • Możliwość zakupu pamiątek z Wioski Różanej

Oferta plenerowa

Wioska Różana Wilkowice na imprezie plenerowej – wystawienie namiotu z kulinariami wioski i wytworami z bibuły na dowolnym festynie. Cena ustalana indywidualnie.