jablkowa_slider

Wioska Jabłkowa znajduje się we wsi Sadkowice, w powiecie rawskim, gminie Sadkowice. Nasza Gmina ma charakter zdecydowanie rolniczy, wśród produktów, które wytwarzamy króluje jabłko.

Odwiedzając nas wiosną znajdziecie się w kwitnącej krainie, a jesienią posmakujecie pysznych jabłek i przetworów z nich zrobionych. Co jeszcze czeka na Was w naszej gminie?

Możecie zobaczyć kościół parafialny pw. Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Sadkowicach, zbudowany w latach 1884-1886 na miejscu świątyni drewnianej, która spłonęła. Z wyposażenia kościoła na uwagę zasługują: ambona w kształcie łodzi oraz rzeźby wielkiego ołtarza.

Na Waszą uwagę zasługuje również Kościół parafialny pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lewinie, zbudowany w XVII w. z drzewa modrzewiowego. Ołtarz główny Matki Boskiej Łaskawnej Lewińskiej z XVII w., dwa obrazy z XVIII w.: bpa Męczennika i Św. Antoniego, ambona z 1630 r. Dwa dzwony: jeden większy „Stanisław” z 1892 r. ważący ponad 120 kg, drugi „Michał” ważący 80 kg. Wnętrze kościoła odrestaurowano pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku.

Warto również odwiedzić Zespół pałacowo – parkowy w Kaleniu: pałac klasycystyczny wybudowany ok. 1859r., odrestaurowany w 1990 r., dobrze zachowany, budynek murowany z portykiem kolumnowym od wschodu, półkolistymi wykuszami od południa i zachodu oraz okrągłą wieżą przy narożniku północno – zachodnim. Wokół pałacu zabytkowy park krajobrazowy ze stawami i aleją wjazdową.

Zapraszamy na chwilę relaksu do Rezerwatu "Trębaczew" - to największe na Mazowszu skupisko modrzewi z tak bogatą florą.

Oferta

Nasza ofertę turystyczną kierujemy do zorganizowanych grup dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Prowadzimy warsztaty kulinarne w oparciu o nasz produkt regionalny - jabłko.

Oferta plenerowa

Wioska Jabłkowa na Twojej imprezie plenerowej – oferujemy wystawienie namiotu z kulinariami jako poczęstunku dla uczestników dowolnego festynu.

Aktualności

W ramach projektu „Wzbogacenie oferty Wiosek Tematycznych Krainy Rawki poprzez organizację warsztatów i szkoleń oraz...
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sadkowicach wzięli udział w warsztatach „Tematyczne Wiórkowanie”.
W ramach projektu „Wzbogacenie oferty Wiosek Tematycznych Krainy Rawki poprzez organizację warsztatów i szkoleń oraz...
W niedzielę 8 września 2019 r. uczestniczyliśmy w Gminnym Festynie Wiśni w Regnowie. Nasza Wioska...
W ramach projektu „Wzbogacenie oferty Wiosek Tematycznych Krainy Rawki poprzez organizację warsztatów i szkoleń oraz...
Pierwsze warsztaty rękodzieła „Tematyczne Wiórkarstwo” w Wiosce Dębowej za nami! Gościliśmy klasę ze Szkoły Podstawowej...