debowa_slider

Wioska Dębowa

Temat przewodni naszej wioski związanych jest przyrodą. Na terenie wsi Julianów (Gmina Rawa Mazowiecka) znajduje się 10 dębów szypułkowych – pomników przyrody, z których największy „Kazimierz” ma 3,95 cm obwodu pnia, wokół wioski rozciągają się rozległe dębiny łączące się z Rezerwatem Przyrody Rzeki Rawki objętym obszarem Natura 2000.

Zagroda pod Dębami

Zagroda „Pod Dębami”, to zagroda tematyczna, która znajduje się w Julianowie – Wiosce Dębowej. Możecie u nas obejrzeć około 200-letnie dęby, odpocząć na świeżym powietrzu, napić się kawy żołędziowej i spróbować naszych dębowych kulinariów. Pan Julian Sołtys Julianowa podczas spaceru do lasu opowie Wam o roślinach i zwierzętach.  Prowadzimy lekcje ekologii i warsztaty rękodzielnicze dla grup dzieci i młodzieży. Przedszkolaki mogą u nas przejść ścieżką zmysłów.

Wizyta w Zagrodzie pod Dębami i Wiosce Dębowej to dla dzieci z miejskich i wiejskich szkół świetna propozycja na wycieczkę. Poprzez obserwacje i ciekawą formę lekcji poznają lepiej rośliny i zwierzęta.

Oferta

Zapraszamy osoby indywidualnie i w grupach zorganizowanych (około 30 osób):

 • Lekcja ekologiczna „Przyroda Wioski Dębowej”: spotkanie z myśliwym (pogadanka + książeczki edukacyjne, oglądanie 200-letnich dębów - pomników przyrody), film o tematyce leśnej, bajkowa opowieść o przygodach żołędziowego ludka, zagadki przyrodnicze – między innymi rozpoznawanie głosów ptaków i zwierząt leśnych - 10 zł lub 20 zł z książeczką/osoba.
 • Warsztaty „Żołędziowe inspiracje”:
  malowanie inspirowane przyrodą Wioski Dębowej na drewnianych drzewkach dębowych - 8 zł/ osoba (wytwory prac uczestnicy zabierają ze sobą)
  „Żołędziowe i kasztanowe ludki” – oferta sezonowa – 5 zł osoba (wytwory prac uczestnicy zabierają ze sobą)
 • Grill lub ognisko - (kiełbaski, kompot z owoców leśnych, chleb, ketchup lub musztarda) - 8 zł/osoba.
 • Gra terenowa pt. „Śladami żołędziowego ludka” - 8 zł/osoba
 • Możliwość zamówienia obiadu: zupa – 5 zł, drugie danie – 12 zł.
 • Możliwość zakupu pamiątek lub produktów z Wioski Dębowej.
 • Możliwość degustacji potraw Wioski Dębowej: kawa żołędziowa, chleb z dodatkiem mąki żołędziowej lub chleb na piwie dębowym, ciasteczka z mąki żołędziowej.

Oferta plenerowa

„Wioska Dębowa na Twojej imprezie plenerowej” – wystawienie ologowanego namiotu z kulinariami wioski jako poczęstunkiem dla uczestników dowolnego festynu – 500 zł (w przypadku odległości powyżej 100 km dodatkowa opłata – do uzgodnienia).